ГоловнаНовини Здоров'яНімецькі лікарі: жінки помирають від серцевих нападів в 2 рази частіше за чоловіків

Німецькі лікарі: жінки помирають від серцевих нападів в 2 рази частіше за чоловіків

Багато хто вважає, що серцеві напади є типовим чоловічим захворюванням. Однак, хоча жінки страждають від них рідше, вмирають майже в два рази частіше за чоловіків. Причина: серцевий напад дає про себе знати так званими неспецифічними симптомами – задишкою нудотою і болем у верхній частині живота. Якщо симптоми невірно витлумачені і інфаркт розпізнається занадто пізно, це може привести до фатальних наслідків. Про специфіку серцево-судинних захворювань у жінок розповідають німецькі лікарі.

Біль в серці

Стать має значення?

При серцевому нападі існують великі відмінності між статями – це впливає як на фактори ризику та симптоми, так і на вік.

Читайте також:  Дієтолог: від фруктів можна «поправитися ще сильніше, ніж від чіпсів»

Наприклад, відомо, що у жінок серцево-судинні захворювання виникають приблизно на десять років пізніше, ніж у чоловіків. Це пов’язано з гормонами: до менопаузи жінки відносно добре «захищені» від серцевого нападу. Однак зі зменшенням вироблення гормонів знижується і рівень захисту.

Дослідження показали, що деякі фактори ризику більш шкідливі для жінок, ніж для чоловіків – куріння, діабет 2 типу. Жінки, що палять у віці до 55 років в сім разів частіше страждають від серцевого нападу, ніж некурящі того ж віку. Навіть прееклампсія, стан, який може виникнути тільки під час вагітності, збільшує ризик серцевого нападу протягом життя.

Читайте також:  Вчені назвали поєднання продуктів, які призводять до деменції

Особливості “жіночих” симптомів:

  • Хоча серцеві напади у чоловіків зазвичай помітні, симптоми у жінок часто розпливчасті і неспецифічні.
  • Наприклад, у жінок серцевий напад часто проявляється тиском і обмеженням в грудях, а не сильним болем.
  • Буває і так, що жінки страждають тільки від задишки, нудоти, блювоти або грипоподібних симптомів.

Літні жінки повинні ставитися до цих попереджувальних знаків серйозно, і особливо, коли симптоми з’являються раптово і різко, подумайте про серцевий напад. Якщо ви підозрюєте серцевий напад, вам завжди слід негайно викликати лікаря швидкої допомоги.

Джерело: Focus

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News