Рак щитовидної залози може довгий час протікати безсимптомно, тому дуже важливо проходити обстеження, відзначають медики.

У нормальній щитовидній залозі рак виникає значно рідше, ніж при наявності вузлових утворень. Пацієнти з аденомою, тиреоїдитом, вузловим зобом відносяться до групи підвищеного ризику.

Вузол щитовидної залози – це ділянка, яка утворюється за рахунок більш інтенсивного поділу тироцитів з подальшим утворенням округлої структури. Більшість вузлів доброякісні.

При зростанні пухлини в області щитовидки з’являється деформація контурів шиї у вигляді виступаючого вузла на передній поверхні або поява метастазу у вигляді одного або декількох вузлів на бічній поверхні.

Читайте також:  У вас була травма голови? Ризик раку підвищено

У хворого може виникати захриплість і утруднення дихання через ураження поворотного нерва, симптоми здавлення трахеї, ураження стравоходу.

При ранній діагностиці та адекватному лікуванні рак щитовидної залози успішно виліковується більш ніж у 95% хворих.

Захворювання щитовидної залози відносять до числа поширених недуг: серед ендокринних хвороб вони займають друге місце після цукрового діабету.

Зростання захворюваності медики пов’язують, в першу чергу, з погіршенням екологічної обстановки, особливо у великих містах. До факторів ризику також відносяться нестача йоду у воді і їжі, підвищений радіаційний фон, шкідливі звички.