Багато людей після 30-40 років періодично страждають від печії, викликаної кислотним рефлюксом. Гастроентерологи пояснили, як швидко позбутися від цього неприємного стану.

Як стверджує гастроентеролог-гепатолог Ольга Арішева, прибрати симптоми печії можна і без допомоги лікаря, але причини криються в неправильному способі життя. В першу чергу експерт рекомендується відмовитися від шкідливих звичок: тютюнопаління і зловживання спиртним порушують кислотний баланс і призводять до викиду шлункового соку в верхні відділи шлунково-кишкового тракту.

“Можна також схуднути, підкласти щось під ніжки ліжка, щоб головний кінець був вище, уникати тугих поясів, корсетів”, – додала лікарка.

Якщо ж самопочуття погіршується з кожним днем, то краще не затягувати з візитом до лікаря. Нешкідливі ознаки часто можуть вказувати на наявність більш серйозних недуг, на зразок виразкової хвороби або гастриту.

Читайте також:  Названі наслідки щоденного вживання йогурту

В окремих випадках у людини може розвинутися пухлина травної системи, яка викликає печію, кислу відрижку, різку втрату ваги і здуття живота. Рання діагностика подібного типу раку істотно підвищує шанси на виживання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News