Після новорічних свят, які часто відзначають з великою кількістю спиртних напоїв, саме час дати організму заслужений відпочинок і утриматися від вживання алкоголю, вважають медики.

Особливо це стосується людей з підвищеним кров’яним тиском. Лікарі розповіли, чому для них “сухий Січень” буде особливо корисний.

Гіпертонія – лише один з більш ніж двохсот розладів, до яких призводить вживання алкоголю. Скорочення дози або повна відмова від спиртного помітно сприяє зниженню кров’яного тиску, з’ясували вчені.

Справа в тому, що прийнята доза алкоголю підвищує тиск тимчасово, але регулярне повторення може зробити це явище довгостроковим, що істотно підвищує ризики для здоров’я. Тому вчені закликали людей, які страждають від підвищеного тиску, відмовитися від спиртного хоча б протягом місяця. Кров’яний тиск почне знижуватися вже через два тижні, обіцяють вони.

Їх впевненість підтверджує експеримент, проведений за участю 2464 чоловіків і 401 жінки. В учасників, які випивали не більше двох чарок на день, було зафіксовано помітне зниження рівня кров’яного тиску. Але великих результатів домоглися ті, хто випивав шість і більше чарок в день, а потім скоротив дозу на 50%. І найбільш помітними стали результати учасників, які припинили вживання алкоголю в ході дослідження.

Крім зниження тиску, вчені відзначили зниження ваги за рахунок урізання так званих “порожніх калорій”, поліпшення сну, зниження рівня цукру в крові і істотну економію грошей.

“Відмова від алкоголю в рамках “сухого січня” дозволить вашому організму повернути назад і загальмувати багато короткострокові і довгострокові наслідки вживання алкоголю”, – цитує Express висновок вчених.