Деменцією називається стійке недоумство, від цього захворювання поки немає ліки. Однак дослідження показують, що захистити мозок від подібного регресу допоможе зміна способу життя і деяких звичок. Нещодавно вчені з’ясували, що ризик розвитку хвороби безпосередньо залежить від стану здоров’я серця.

Наукова стаття була опублікована в журналі PLOS Medicine. У ній вчені з Оксфордського університету та Університетського коледжу Лондона пояснили, що привело їх до такого висновку. Зокрема, зазначається, що вони вивчили дані 542 літніх людей.

Їм провели два вимірювання жорсткості аорти: у віці 64 і 68 років. Підкреслюється, що це найбільша артерія в організмі людини, яка з віком стає жорсткішою. Через це знижується кровопостачання мозку і змінюється структурний зв’язок між різними його областями, також погіршується пам’ять, повідомляє Express.

Читайте також:  Названі шкідливі для здоров'я шлунка звички

Результати подальших когнітивних тестів і сканування за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) показали зв’язок між здоров’ям серця і мозку. Прокоментувала підсумки дослідження доктор Сана Сурі, науковий співробітник відділення психіатрії Оксфордського університету з дослідження хвороби Альцгеймера.

Вона вважає, що підтримка “молодості” судин може уповільнити або запобігти розвитку деменції і хвороби Альцгеймера. Згоден з нею і доктор Скотт К’єза, науковий співробітник Інституту серцево-судинних досліджень Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

“Через відсутність ліків від деменції все більше уваги приділяється розумінню того, як запобігти або відстрочити її початок”, – зазначив К’єза.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News