Японські вчені з Університету Цукуби розробили особливу фарбу, за допомогою якої фахівці отримують можливість простежувати процес формування холестеринових бляшок в кровоносних судинах і отримувати більше інформації про причини появи цих бляшок. Звіт про роботу молекулярних біологів з Японії опублікував журнал Scientific Reports.

За словами співавтора дослідження Митито Хамад, завдяки новій розробці лікарі зможуть «точно стежити за тим, як багато бляшок присутні в судинах і як швидко вони ростуть». Крім того, ноу-хау дозволяє швидко перевірити, наскільки ефективно працюють ліки, які прописують пацієнтам для очищення судин від холестерину.

За даними ВООЗ, формування бляшок починається зі скупчення холестерину на стінках судин, які через деякий час починають товщати. При цьому в них спостерігається підвищення концентрації кальцію і втрата еластичності. На тлі даних порушень розвивається атеросклероз і супутні хвороби серця і судин.

Читайте також:  Лікар назвала незвичайний спосіб вибрати ідеальне взуття без примірки

Японські дослідники відзначили, що їх робота підтвердила: активнішому формуванню бляшок в судинах сприяють куріння, нездоровий раціон з великою кількістю жирів, синтетичних барвників, а також відсутність регулярних фізичних навантажень.

Раніше ми писали про те, які прості методи ефективно допомагають захистити судини від формування тромбів. Ці згустки крові у вигляді утворень, які закупорюють артерії і судини можуть стати причиною серцевого нападу, в гіршому випадку – у вигляді інфаркту з летальним результатом.