ГоловнаНовини Здоров'яГоловні причини появи в судинах холестеринових бляшок

Головні причини появи в судинах холестеринових бляшок

Японські вчені з Університету Цукуби розробили особливу фарбу, за допомогою якої фахівці отримують можливість простежувати процес формування холестеринових бляшок в кровоносних судинах і отримувати більше інформації про причини появи цих бляшок. Звіт про роботу молекулярних біологів з Японії опублікував журнал Scientific Reports.

холестерин

За словами співавтора дослідження Митито Хамад, завдяки новій розробці лікарі зможуть «точно стежити за тим, як багато бляшок присутні в судинах і як швидко вони ростуть». Крім того, ноу-хау дозволяє швидко перевірити, наскільки ефективно працюють ліки, які прописують пацієнтам для очищення судин від холестерину.

Читайте також:  Корисним продуктам довіряти не можна

За даними ВООЗ, формування бляшок починається зі скупчення холестерину на стінках судин, які через деякий час починають товщати. При цьому в них спостерігається підвищення концентрації кальцію і втрата еластичності. На тлі даних порушень розвивається атеросклероз і супутні хвороби серця і судин.

Японські дослідники відзначили, що їх робота підтвердила: активнішому формуванню бляшок в судинах сприяють куріння, нездоровий раціон з великою кількістю жирів, синтетичних барвників, а також відсутність регулярних фізичних навантажень.

Раніше ми писали про те, які прості методи ефективно допомагають захистити судини від формування тромбів. Ці згустки крові у вигляді утворень, які закупорюють артерії і судини можуть стати причиною серцевого нападу, в гіршому випадку – у вигляді інфаркту з летальним результатом.Корисно прочитати