З настанням холодів може повернутися неприємне відчуття: руки і ноги знову мерзнуть. Звичайно, можна зігрітися гарячим чаєм і ненадовго позбутися не комфортних відчуттів. Проте варто все ж таки зробити кроки, щоб поліпшити циркуляцію крові. Таким чином, ви в підсумку зможете захистити свою серцево-судинну систему.

Що зазвичай радять лікарі? Більше фізичних вправ для вільного кровообігу. До цієї поради варто прислухатися, якщо ви дійсно прагнете поліпшити циркуляцію, оскільки рух – найшвидший і найбільш ефективний спосіб «розігнати» циркуляцію крові.

Чи знаєте ви, що деякі продукти сприяють поліпшенню циркуляції крові? Ці продукти, багаті поживними елементами, природним чином розріджують кров і запобігають утворенню тромбів в кровоносній системі.

Додайте ці смачні і корисні продукти в свій раціон для поліпшення циркуляції крові.

Лосось

Лосось

Омега-3 жирні кислоти, що містяться в лососеві, сприяють розрідженню крові та запобігають формування тромбів при регулярному вживанні цього продукту. Намагайтеся вживати 2-3 порції на тиждень або щодня приймайте добавки з докозагексаєнової кислоти.

Часник

Часник відіграє важливу роль у підтримці здоров’я серцево-судинної системи, в тому числі сприяє розрідженню крові, що дозволяє знизити ризик інфарктів і інсультів. У продажу є харчові добавки з часником, але краще все-таки вживати часник в сирому вигляді. Роздушіть зубчик часнику, змішайте його з невеликою кількістю оливкової олії холодного віджиму, і вмочіть туди шматочок гарного хліба.

Гострий червоний перець

червоний перець

Ви відчуєте, як кров закипає від невеликого шматочка цієї гострої спеції. Червоний перець злегка підвищує температуру тіла (саме тому ви потієте, коли їсте його) і діє як судинорозширювальний засіб, коли судини розширені, кров більш вільно рухається по кровоносній системі. Спробуйте невеликими ковтками пити гарячу воду з лимоном і дрібкою гострого червоного перцю, щоб розігнати кров з ранку.

Імбир

Як показали дослідження цього продукту, регулярне вживання імбиру дозволяє знизити рівень холестерину і запобігти утворенню тромбів. Поріжте тонкими шматочками імбир і киньте кілька «монеток» в гарячу воду, вийде підбадьорливий імбирний чай.

Шоколад

Шоколад

Шукайте привід, щоб насолодитися шматочком шоколаду? Ось, будь ласка: як показало дослідження, що фінансується Національним інститутом по вивченню крові, серця і легенів, в сечі любителів шоколаду було виявлено менший вміст речовини тромбоксану, сприяє звуженню судин, ніж у тих, хто не надто захоплюється цією насолодою. Вчені порівняли ефект цього продукту з дією аспірину, але застерегли від надмірного вживання цукру і жиру. У день можна з’їдати кілька шматочків гіркого шоколаду, щоб циркуляція крові була краще.

Джерело: zdorovieinfo