ГоловнаНовини Здоров'яНайефективніший метод уникнути інфаркту

Найефективніший метод уникнути інфаркту

Як найкраще захиститися від хвороб серця? Рекомендації про це дав вчений, академік Юрій Беленков.

Серце

За словами експерта, найбільшою мірою до сердчно-судинних патологій схильні жінки у віці після 45 років і чоловіки у віці після 35 років. Дисфункції в системі судин і серця в цьому віці виявляються для людей більш важкими через природні гормональні зрушення.

Водночас вчений підкреслив: сьогодні серцево-судинні захворювання все частіше зустрічаються у людей молодше зазначених вікових меж. Цьому у величезній мірі сприяють малорухливість і шкідливі звички, що супроводжують спосіб життя людей.

У переліку найбільш небезпечних відхилень в роботі серця і судин перше місце займає артеріальна гіпертонія, далі в списку атеросклероз, гострий інфаркт міокарда та ішемія. Ці захворювання є причиною смертності майже 90% сердечників.

Читайте також:  Названі способи виявлення туберкульозу на ранній стадії

«Профілактика залишається найбільш дієвим засобом боротьби з інфарктом та ішемічною хворобою», – зауважив у зв’язку з цим академік Юрій Беленков.

Зокрема, вчений рекомендує щодня витрачати 20 хвилин на фізичні вправи – ця проста міра ефективно допомагає захистити серце, кістки і м’язи та значно зменшити ризик інфаркту або інсульту. Також дуже корисно вживати щотижня по дві жмені горіхів – речовини і цінні жирні кислоти, які містяться в них на чверть скорочують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Крім цього, потрібно пити каву – чотири чашки напою в тиждень благотворно впливають на клітини міокарда, стимулюючи їх швидке відновлення після пошкоджень.

Читайте також:  3 продукти, які ви повинні їсти в 2020 році

«Правильно харчуватися, займатися спортом і стежити за здоров’ям: регулярно перевіряти тиск, частоту пульсу, рівень холестерину і цукру в крові. Так, це нудно і важко, але це найефективніший на сьогодні метод», – підкреслив експерт.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News