Частіше включайте в свої закуски горіхи, насіння і рослинні масла. Це скорочує небезпеку передчасної смерті приблизно на 10%.

Вживання великої кількості горіхів, насіння і рослинних олій може зменшити ризик передчасного відходу з життя, як встановили іранські вчені.

Вони провели метааналіз десятків досліджень за 30 років, які вивчали зв’язок дієти і часу смерті. Дослідників особливо цікавило вплив альфа-лінолевої кислоти-різновиди жирних кислот Омега-3, які зустрічаються в таких рослинах, як соєві боби і насіння соняшнику.

Результати показали, що брали велику кількість цього елемента (приблизно 1,6 г на добу) люди на 10% рідше вмирали з будь-якої причини, в порівнянні з тими, хто вживав найменшу кількість (приблизно 0,7 г).

Також серед людей, які дотримуються дієти з великою кількістю насичених кислотою продуктів смертність від хвороб серця була найменшою.

На кожен додатковий 1 г альфа-лінолевої кислоти на добу, що приблизно відповідає одній столовій ложці олії каноли, ризик смерті від серцево-судинних хвороб скорочувався на 5%, як стверджують дослідники.

Однак метааналіз також показав, що вживання великого обсягу даної кислоти пов’язане з підвищеним ризиком смерті від раку. Так що дослідники закликає провести додаткове вивчення цього питання, щоб вже згодом визначитися з остаточними рекомендаціями. Про це повідомляє British Medical Journal.