Прості повсякденні заняття здатні покращувати загальне самопочуття, а також надають певний вплив на тривалість життя.

Повсякденні звички в плані можливого довголіття можуть мати такий же великий вплив, як дієта. Щоб домогтися довгого життя, потрібно уникати безлічі проблем зі здоров’ям, які прагнуть її скоротити – про цей простий, але дієвий принцип нагадала в інтерв’ю Британський фармацевт Джулія Герріні. Ось що, за словами експерта, допомагає збільшити тривалість життя.

Певний режим сну. Недолік сну збільшує ризик ряду захворювань, але коли людина спить багато, це пов’язано з схильністю депресії та інших захворювань, які можуть негативно позначитися на тривалості вашого життя. Думка фахівця: спати потрібно по сім-вісім годин щоночі.

“Врегульований нічний сон має вирішальне значення для загального здоров’я і благополуччя і в кінцевому підсумку дає більше шансів прожити довше”.

Медитація. Хронічний стрес шкідливий не тільки для психічного благополуччя – він також негативно позначається на фізичному здоров’ї, скорочує роки життя. Медитації і дихальні вправи знижують в організмі рівень кортизолу (гормону стресу), покращують психологічний стан, зміцнюють імунну систему. Регулярне придбання цієї звички знизить рівень загального стресу і тривожності, що в кінцевому підсумку допомагає збільшити тривалість життя

Активність. Людям, які мріють прожити довге і здорове життя, залишатися активними життєво важливо – цього можна домогтися, навіть якщо просто виконувати по 15-30 хвилин помірних фізичних вправ (наприклад, прогулюватися в Парку) кожен день, принаймні, п’ять разів на тиждень.

Контроль споживаного алкоголю. Споживання алкоголю на регулярній основі може збільшити ризик серцевих захворювань, підвищити кров’яний тиск, посприяти збільшенню у вазі і викликати масу інших проблем. Звичка контролювати прийом спиртного-одна з найважливіших для довгої тривалості життя.

Пити чай і каву. Спеціаліст констатує, що звичка вживати дані напої в помірних кількостях пов’язана з низьким ризиком хронічних захворювань. За словами Герріні, одним з найбільш корисних для здоров’я теплих напоїв є зелений чай – з його споживанням асоціюється більш низька схильність деяких видів раку, діабету і серцевих захворювань. Вживання кави знижує ризик розвитку діабету 2 типу, серцевих захворювань, хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Не ображатися. Звичка філософськи сприймати різні обставини життя, не бути образливим або злопам’ятним, в кінцевому підсумку, може продовжити людині життя. Хронічний гнів пов’язаний з безліччю захворювань, таких як хвороби серця, поганий стан легенів та інсульти. Прощаючи і позбавляючись від образ, ми зменшуємо занепокоєння і покращуємо свій кров’яний тиск.