Постійно високий кров’яний тиск збільшує ризик розвитку двох смертельно небезпечних станів-серцевого нападу та інсульту. Лікарі з Британського фонду Серця (BHF) називають гіпертонію «серйозною» проблемою сьогоднішньої медицини.

Високий кров’яний тиск практично не має будь-яких помітних симптомів, тому життєво важливо його періодично контролювати. Як правило, причиною захворювання стає нездоровий спосіб життя і неправильне харчування.

Але знизити його можна не тільки за допомогою ліків, але і деяких рослин, які не поступаються за своєю ефективністю медичним препаратам, пише Express. До них відноситься відомий квітка, який зазвичай використовується для приготування лікувального чаю. Цей відвар, відомий своїм терпким смаком, можна пити як гарячим, так і холодним. Йдеться про “екзотичний” гібіскус.

Вчені пояснили, що ця «тропічна дика рослина» багата «органічними кислотами, поліфенолами, антоціанами і полісахаридами, корисними для серцево-судинної системи». Щоденне вживання напою значно знижує показники кров’яного тиску вже через два тижні. Цікаво, що максимальний ефект був помітний у людей, які страждали від сильної гіпертонії.