Що кажуть про гриби дієтологи? Чи правда, що вони можуть замінити і м’ясо, і овочі? Здатні боротися з пухлинами? А гриби накопичують важкі метали? Розповідаємо всю правду.

1. Гриби містять багато корисних речовин…

Гриби містять близько 3 г рослинного білка на 100 г продукту, вітаміни B, А, D, Е, амінокислоти, калій, фосфор, селен, залізо і хітин. Вони багаті антиоксидантами і містять ферменти, які допомагають організму тримати в нормі рівень цукру. А ще в них є бета-глюкани – протипухлинні речовини.

2. …Але все це погано засвоюється

Гриби

Рослинний білок засвоюється гірше тваринного, а бета-глюкани в грибах занадто великого розміру. Кишечник пропускає їх з величезною працею: щоб ці речовини хоч якось вплинули на пухлину, доведеться з’їсти 500 кг грибів.

Грибний хітин дійсно має здатність виводити з організму шлаки і важкі метали, але в нашому травному тракті він практично не розчиняється. Тому гриби важко перетравлюються і можуть призвести до хвороб шлункового-кишкового тракту.

3. Гриби можуть знижувати ризик хвороби Паркінсона і Альцгеймера…

Глутатіон та ерготіонеїн – це потужні антиоксиданти. Вони запобігають ушкодженню клітин в організмі. У 2006 році американські вчені з’ясували, що культивовані гриби містять цих речовин у 10 разів більше, ніж будь-яка інша їжа. Вони допомагають боротися з серцево-судинними захворюваннями і старечої деменцією.

А японські вчені дослідили стан здоров’я 13 000 літніх людей і підтвердили: ті, хто їсть гриби, рідше страждають деменцією.

4. … Але накопичують отрути

Гриби

Гриби, як губка, вбирають у себе токсини і радіоактивні речовини. Тому навіть їстівним грибом можна отруїтися.

Дикі гриби можна збирати лише в екологічно чистих місцях. Їх потрібно правильно готувати: подрібнювати і відварювати. А краще купувати штучно вирощені гриби: печериця, шиїтаке, гливи.

5. Гриби низькокалорійні…

Але при цьому смачні і швидко викликають відчуття ситості. Хороший продукт для тих, що худнуть.

6. Але грибна дієта допоможе схуднути

Гриби

Келлі Осборн і Кеті Перрі розповіли, що сидять на грибної дієти, і з тих пір вона стала популярною. Суть в тому, щоб кожен день в один із прийомів їжі є тільки гриби.

Вчені вивчили вплив дієти на організм і з’ясовували, що її ефективність переоцінюють. «У грибів немає ніяких чудесних властивостей. Якщо ви заміните прийом їжі не грибами, а овочами, то буде відбуватися те ж саме», – заявив дієтолог Кетрін Толлмадж.