Життя жахливо несправедливе. Одні дівчата без усякого догляду за волоссям виглядають як з реклами шампуню, а інші спускають половину зарплати на салони краси, але на голові – три сумних волосинки. Або фігура: одні їдять все підряд і не товстіють, а інші тільки поглянуть на шоколад, і на вагах +3 кг.

Винні гени? Або ми щось втрачаємо в своїх звичках? Розбираємося, в яких випадках за красу відповідальна спадковість, а в яких – ми самі.

1. Волосся – гени

Волосся

На жаль, це так. Ніякими шампунями, масками і салонними процедурами не змінити кількість волосся, яким нагородила вас природа. І їх товщину теж. І – на жаль, довжину. Вона залежить від того, наскільки довге життя відвели гени вашому волоссю. Як тільки волосся доживає свій «термін», воно випадає, і на його місці починає відростати нове. Тому багато хто не може відростити шевелюру нижче певної довжини.

В наших силах тільки підтримувати чистоту і здоров’я того волосся, що є. Ну або записатися на нарощування.

2. Фігура – трошки гени

Генної повноти не існує. Є близько 200 генів, які можуть бути «асоційовані» із зайвою вагою. Тобто спадковість, дійсно, може стати однією з причин ожиріння. А може і не стати – все залежить від вас. Якщо ви не будете переїдати, ніяка генетика не зробить вас товстим.

Вчені обстежили людей із зайвою вагою і знайшли «гени ожиріння» у 60%. А надлишок калорій – у 97%. Так що аргумент «у нас у родині всі повненькі, така спадковість» – поганий аргумент.

3. Шкіра – частково гени

Краса

Спадковість дійсно може змусити двох ровесниць виглядати як мати і дочка. Еластичність, чутливість до ультрафіолету, схильність до запалення і рубцювання – все це визначають гени. І навіть прищі у 81% випадків обумовлені спадковими факторами.

Але догляд і спосіб життя теж важливі. Зволоження, відмова від куріння, захист від сонця – ось протидія поганій генетиці. Вчені також відзначають важливість жирів у раціоні: в день жіночому організму потрібно не менше 1 г жиру на 1 кг маси тіла.

Ну і досягнення косметології теж не варто ігнорувати. Наприклад, якщо у вас сухість шкіри обумовлена генетично, це можна виправити уколами гіалоуранової кислоти.

4. Молодість – частково гени

Вчені з Гарвардського університету проаналізували дані більше мільйона чоловік і з’ясували: завдяки генетиці люди можуть виглядати на 10 років молодше. Рідкісне поєднання «дістали» у свою ДНК 10% світлошкірих і 20% темношкірих американців.

Але зберегти молодість можна без допомоги генів. 30% жінок, які виглядають молодшими за свій вік, зобов’язані цьому правильному харчуванню, здоровому сну і спорту.

5. Усмішка – все у ваших руках

Усмішка

Дитина може запозичувати від батьків щільність зубів і особливості їх будови. Але що стосується хвороби зубів, то тут роль генів незначна. Регулярні візити до стоматолога, догляд за зубами і обмеження цукру – все це захистить зуби навіть від самої поганої спадковості.