Ситуація: сечовий міхур вже дзвенить у всі дзвони, і ви забігаєте в першу-ліпшу кабінку в громадському туалеті, клацнули замком на дверях, віртуозно розстібаєте штани і сідаєте на «порцеляновий трон», сидіння якого (як ви з жахом відзначаєте) ще зберігає мокрі сліди попереднього відвідувача.

Перша думка: «У мене буде сифіліс / хламідія / герпес / СНІД і, ймовірно, лобкові воші!»

Найгірше, що може статися

Сама по собі сеча не несе вам ніякої загрози, навіть якщо вона потрапить до вас на руки, а з них перекочує на обличчя (о, жах!), говорить професор мікробіології та патології при Нью-Йоркській школі медицини Філіп Тьєрно. Оскільки сеча зазвичай не містить в собі небезпечних мікробів. Звичайно, дотик до інших поверхонь в громадських вбиральнях несе в собі ризик підчепити з чужих брудних рук застуду, грип — звичайний і шлунковий, інфекцію стафілококу і стрептококу, каже Тьєрно: «але цей ризик можна звести нанівець, якщо ретельно помити руки з милом після відвідування вбиральні».

Читайте також:  Підвищене оволосіння у жінок – на які проблеми вказує і що можна зробити
Що, швидше за все, відбудеться

Максимум: у вас буде мокрим те місце, яким ви сіли на унітаз. Та ні, ви не підчепите нічого з перерахованого вище при контакті з сечею. «Вірус імунодефіциту (ВІЛ) передається через кров або при статевому контакті — не через сечу», пояснює професор Тьєрно.

Хламідія у жінок «засідає» глибоко в шийці матки — те ж саме стосується і вірусів папіломи людини.

Вірус герпесу живе всередині клітин і не швидко гине за межами організму, тому і цей ризик можна скинути з рахунків.

Сифіліс і лобкові воші передаються через статевий контакт. У лобкових вошей немає як таких «ніжок» для переміщення по гладкій поверхні унітазу, а сифіліс в сучасному суспільстві настільки рідкісний, що ймовірність підчепити його прагне до нуля. Крім того, всі ці мікроорганізми дуже крихкі і не здатні вижити поза теплого тіла носія. «У різних мікробів різні здібності до виживання, каже Тьєрно. — Віруси гинуть першими, у бактерій цей процес може зайняти від декількох хвилин до декількох годин». Тому можете не утрудняти себе застелянням сидіння унітазу туалетним папером, а просто протріть його, щоб уникнути мокроти.

Читайте також:  Квашена капуста може захищати від інфаркту