Лікар-ендокринолог Наталія Ліберанська перерахувала найпоширеніші проблеми, які може спровокувати малоактивний спосіб життя.

Сидячий спосіб життя сьогодні притаманний багатьом, причому навіть представникам молодого покоління. Багатогодинна робота в офісі, стояння в пробках, будинки телевізор і гаджети… На жаль, це дуже дорого коштує нам у підсумку. Платити доводиться здоров’ям.

«Один із ризиків такого способу життя — збільшення ваги. Рух змушує тканини вашого тіла виробляти фермент ліпопротеїнліпазу, який контролює кількість ліпідів у крові та допомагає переробляти жири та цукри, що поглинаються з їжею», — каже експерт.

Сидячий образ не сприяє процесам жироспалювання, в результаті змінюється вага та фігура, з’являється метаболічний синдром.

Ще одна серйозна проблема – скорочення тривалості життя. Люди, котрі мало рухаються, помирають раніше. За даними ВООЗ, сидячий спосіб життя є причиною смертності у 6-7% випадків.

Люди, які мало рухаються, мають високий ризик розвитку цукрового діабету та серцевих патологій. Також це благодатний ґрунт для появи хронічних захворювань.

Нерідко у малорухливих людей виникають проблеми з кістковими та м’язовими тканинами. Найчастіше страждають спина та шия. З віком ці проблеми лише посилюються.

І насамкінець — пасивний спосіб життя може стати причиною депресивних розладів та підвищеної тривожності. Особливо це стосується людей, які проводять у положенні, сидячи 8-10 годин щодня.