Високий кров’яний тиск і дієта майже завжди взаємопов’язані. Слід уважно стежити за раціоном, оскільки їжа має великий вплив на рівень артеріального тиску.

Така недуга, іноді званий гіпертонією, рідко проявляється помітними симптомами. Однак слід пам’ятати, що високий кров’яний тиск збільшує ризик розвитку серйозних захворювань, таких як серцеві напади або інсульти, пише Express.

За даними NHS, у Великобританії близько третини дорослих людей мають високий кров’яний тиск, хоча, за даними організації, багато хто не усвідомлює цього відразу. Артеріальний тиск у всіх трохи різний, і те, що для вас вважається низьким або високим, може бути нормальним для когось іншого. Єдиний спосіб перевірити стан здоров’я – це здати необхідні аналізи.

Отже, яких продуктів слід уникати при високому тиску.

Сіль

Сіль – це хлорид натрію. Цей хімічний елемент має властивість затримуватися в судинах. При високому тиску споживання солі необхідно обмежити.

Ці продукти є основним джерелом щоденного споживання солі:

  • хліб і булочки;
  • піца і бутерброди;
  • ковбасні вироби;
  • супи і оброблене м’ясо.

Згідно з даними Action on Salt, зниження споживання натрію з 10 грам в день до 6 грам може знизити артеріальний тиск. Це може призвести до зниження смертності від інсульту на 16% і до зниження смертності від ішемічної хвороби серця на 12%.

Цукор

Всім відомо, що цукор викликає ожиріння, але він також є основним фактором підвищення кров’яного тиску. Цукор порушує ваш метаболізм, наприклад, змушуючи організм виробляти занадто багато інсуліну і лептину, зменшуючи виведення натрію і води нирками і викликаючи звуження кровоносних судин. Деякі солодкі продукти, яких слід уникати:

  • фруктовий сік;
  • спортивні напої;
  • протеїнові батончики;
  • сироп.

Алкоголь

Занадто багато алкоголю може різко підвищити кров’яний тиск, тому не дивуйтеся, якщо вам порекомендують скоротити вживання алкоголю. Крім того, багато алкогольних напоїв містять багато цукру і калорій, а це означає, що їх занадто багато може сприяти ожирінню, що, в свою чергу, збільшує ризик гіпертонії.