Лікар Георгій Сапронов розповів про серйозні ускладнення, можливі у хворих на грип, і в тому числі виражаються болями суглобів і ураженням серця.

Лікар Сапронов заговорив про ускладнення грипу, коли торкнувся інтерв’ю теми вакцинації від цієї інфекції. Медик зазначив, що в період пандемії коронавірусу українці вакцинувалися набагато активніше. На думку фахівця, значущість щеплення від грипу нашими громадянами недооцінюється.

«Багато наших громадян досить легковажно ставляться до цього щеплення і не роблять його. Це неправильно, тому що зараз COVID-19 поступово відступив, але до нас прийшов добре відомий свинячий грип, який зустрічався у 2009 році», – повідомив Георгій Сапронов.

Лікар підкреслив: грип насамперед небезпечний своїми ускладненнями.

Одним із ускладнень інфекції є розвиток суглобового синдрому. За словами Сапронова вірус грипу здатний впливати на механізми розвитку аутоімунних уражень в організмі, у тому числі тих, що торкаються суглобів. Людина, яка перехворіла на грип, може страждати від суглобових болів.

Іншим можливим ускладненням інфекції є у роботі серця. Лікар попередив, що ознаки, що вказують на серцеві проблеми, бувають «розмитими»:

«Виникає задишка за відсутності пневмонії, при слабкому фізичному навантаженні, з’являється виражена слабкість»

Крім цього, як ускладнення перенесеного грипу іноді розвивається енцефаліт, що характеризується запаленням у головному мозку.

Сапронов порадив, з огляду на це, зв’язуватися з лікарем з появою нездужань, властивих сезонним інфекціям. Також він нагадав, що за поганого самопочуття важливо ізолюватися, залишившись вдома, багато відпочивати, уникати фізичних навантажень.