Медик Марина Макіша: у цих продуктах містяться речовини, яким властива антимікробна або бактеріостатичну дію.

В інтерв’ю лікаря-дієтолога Марини Макіш прозвучала думка про те, що деякі продукти діють на організм як природні антибіотики. Серед них фахівець назвала часник і цибулю. Пряні овочі насичені аліцином та фітонцидами – ці речовини дають протибактеріальний та противірусний ефект.

«Часник та цибуля рекомендується вживати в сезон, коли підвищений ризик поширення різних респіраторно-вірусних інфекцій. Крім того, на них варто звернути увагу при захворюваннях дихальних шляхів або системи травлення», – зазначила Макіша.

Фахівець констатувала, що корисний вплив цибулі та часнику на організм може виявлятися навіть при вдиханні аромату від порізаних овочів.

Ще один природний антибіотик – це імбир. Лікар-дієтолог повідомила, що дослідженнями було виявлено корисну дію його сполук терпенів. Дані речовини здатні знищувати бактерії, що викликають запалення та захворювання шлунково-кишкового тракту.

Також Марина Макіша нагадала про користь хрону. Він надає на організм протибактеріальну дію завдяки своїй насиченості речовиною лізоцимом та оливковою ефірною олією.

«Хрін ще з давніх-давен використовували для лікування різних простудних захворювань, інфекцій дихальних шляхів», – поділилася експерт.