Набряки є наслідком накопичення надлишкової рідини в організмі, внаслідок якого починають опухати тканини. Набряклість – явний сигнал про те, що в тілі відбувається певний збій, наголосив лікар-хірург Олексій Безрукавий.

Набряки, за його словами, можуть бути помітні на обличчі, руках, ногах чи животі. Зазвичай у місці набряку шкіра блідне і набуває червоного відтінку, а при натисканні на набряклу область там залишається ямка.

Найчастіше набряки фіксують на ногах, в області кісточок, на руках та обличчі. Причин такої реакції організму може бути безліч. Серед найпопулярніших – перебування в одній позі надто довго, надлишок солі в організмі, передменструальний синдром у жінок, вагітність, а також побічний ефект від ряду препаратів.

Всі ці причини легко усунути. Але іноді часті набряки можуть бути ознакою серйознішого захворювання – серцевої недостатності, тромбозу, дефіциту білка, ураження печінки, ниркової недостатності або пошкодження та ослаблення ножних вен.

Для усунення набряклості необхідно пити багато води, виключити велику кількість солі з раціону, частіше займатися фізичною активністю, особливо якщо робота пов’язана з тривалим сидінням або стоянням. Важливо стежити і за своєю вагою.

Найпопулярніший і найефективніший спосіб боротьби з набряками – фізична активність. Це може бути 15-хвилинна зарядка до і після робочого дня, але саме така звичка дозволить активізувати лімфодренажну систему та усунути набряки.