Вчені розповіли про п’ять корисних напоїв, які здатні продовжити життя людини. Згідно з твердженням фахівців, до переліку увійшли зелений чай, кава, чайний гриб, вино і яблучний оцет.

На першому місці опинився зелений чай. Наукові співробітники, що представляють вищу медичну школу університету Окаями, провели дослідження за участю 14 000 громадян віком 65-84 років. Експерти за результатами випробування прийшли до висновку, що люди, які випивають до 7 чашок напою в день, живуть довше, ніж ті, хто вважає за краще пити менше. Зелений чай можна використовувати в якості профілактики хвороб серця і судин і зниження показників поганого холестерину, а також він позитивно впливає на артеріальний тиск.

У каві міститься безліч антиоксидантів. Вчені під час дослідження вплив напою на організм людини зробили висновок, що учасники, які віддають перевагу вживати його, відрізняються відмінним станом здоров’я. Любителі кави на 19% менше ризикують померти від хвороби серця і на 18% – від раку. При регулярному вживанні напою знижується ймовірність виникнення цукрового діабету, зміцнюється печінка і сповільнюється розвиток хвороби Паркінсона і деменції, проте не варто їм зловживати.

Раніше дуже популярним був чайний гриб. Як відомо, мода циклічна, тому тепер напій почали подавати в модних кафе під назвою комбуча. Напій збагачений пробіотиками і антиоксидантами, що сприяють зменшенню рівня цукру в крові при цукровому діабеті другого типу, він також має антибактеріальні властивості.

Важливим серед усіх напоїв є яблучний оцет. Його використовують в розведеному вигляді (від 1 ч.л. до 2 ст. л. на велику склянку). У ньому міститься оцтова кислота, яка допомагає боротися з інфекціями. Яблучний оцет підвищує сприйнятливість до інсуліну і зменшує показники цукру в крові. З обережністю до даного засобу потрібно ставитися людям, які мають проблеми з шлунково-кишкового тракту.

Експерти повідомили, що вживання червоного вина в малих дозах позитивно впливає на серце, оскільки в ньому містяться антиоксиданти. Наприклад, ресвератрол в складі напою, покращує якість судин, знижує показники ЛНП, зменшує ризик запалень і утворення тромбів.

Фахівці радять не перестаратися з перерахованими напоями, щоб не нашкодити собі. Рекомендується вживати їх в міру, а також не забувати про консультації з медиками.