Якщо періодично протягом дня ходити пішки протягом однієї хвилини, то це може давати оздоровчий ефект, констатували науковці.

Вчені, які представляють Колумбійський університет, вкотре звернули увагу громадськості на простий та безкоштовний спосіб покращити здоров’я – ходьбу пішки. Як повідомив ScienceDaily, дослідники встановили, що навіть хвилинні періоди ходьби протягом доби можуть позитивно впливати на рівень цукру в крові та кров’яний тиск.

Фахівці відзначають, що малорухливість стала масовим трендом, чому значною мірою посприяла минула пандемія ковіда. Вчені підкреслюють, що заняття спортом є малоефективними, якщо, наприклад, людина проводить більшу частину дня в положенні сидячи. Вони пропонують практикувати регулярну фізичну активність – нехай навіть вона буде нетривалою за часом, пише timesnownews.

«Якщо здійснювати п’ятихвилинні прогулянки кожні півгодини протягом робочого дня, то такий вид активності допомагає знизити рівень цукру в крові та артеріальний тиск, а також призводить до покращення настрою та зменшення почуття втоми», – заявили дослідники.

Вони додали, що деякий корисний ефект ходьби відчувається навіть за умови, що людина ходить пішки одну хвилину – але робить це через кожну півгодину чи годину.