Нове дослідження психіатрів із США виявило, що страх є більш складним за своєю природою почуттям, ніж це вважалося. Вчені дійшли висновку, що одного разу випробуваний людиною страх нікуди не дівається – він не забувається, а знаходить спосіб назавжди «оселитися» в голові.
[ads1] 

Про властивості страху «жити» в мозку людини все життя розповіли фахівці з Національного інституту психічного здоров’я. Вони прийшли до висновку, що в нервовій системі організму утворюються нові провідні шляхи, які дозволяють заново відтворити випробуване в минулому почуття страху і пережити відповідні емоції.
 
Ця гіпотеза народилася в ході багаторічних спостережень за пацієнтами, що страждали від тривожних неврозів, зокрема посттравматичного стресового розладу (детально про них розповідає журнал Nature). Медики помітили, що у таких пацієнтів почуття страху не притупляється з часом. Більш того, іноді воно проявляється навіть більш гостро, ніж у перший раз. «Нам здалося це дивним, адже мозок поступово повинен втрачати доступ до спогадів про страх», – поділилися фахівці.
 
Зацікавившись цією особливістю, вчені провели досліди на щурах – вони показали, що мозок створює нові провідні шляхи замість втрачених. «Таким чином, почуття страху, випробуване тривалий час назад, може відтворюватися з новою силою», – зробили висновок біологи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ МИ ВІДЧУВАЄМО СТРАХ

СТРАХ ПЕРЕД ОПЕРАЦІЄЮ ВЕДЕ ДО УСКЛАДНЕНЬ

СТРАХ В НАСЛЕДСТВИЕ