Ще одне дослідження підтвердило, що щасливе сімейне життя корисне здоров’ю подружжя. Хороша дружина на 20% скорочує ризик передчасної смерті, як встановили дослідники Японського національного онкологічного центру.

Люди, які перебувають у щасливому шлюбі, на 20% рідше йдуть з життя раніше, і особливо це стосується представників сильної статі, які набагато рідше дбають про своє здоров’я, коли бувають самотніми, пише DailyMail.

Дослідники з Країни вранішнього сонця вивчили медичні записи півмільйона людей після 50 років, що проживають в Азії. Період вивчення становив 15 років.

Було встановлено, що одружені люди на 15%, в середньому, скорочувалися ризик смерті з будь-якої причини, порівняно з овдовілими або не одруженими. Ті ж, хто вступив у щасливий сімейний союз, на 20% рідше вмирали від нещасних випадків, травм та хвороб серця. Але найбільше зниження смертності спостерігалося саме серед чоловіків.

Попередні дослідження також показували, що чоловіки рідше йдуть на ризик і набагато рідше потрапляють у різні нещасні випадки або зловживають алкоголем та лікарськими препаратами, коли щасливо одружені.

Дослідження показало, що захисний ефект шлюбу також може пояснюватися тим, що партнери спонукають один одного вчасно звертатися за медичною допомогою та отримувати лікування. Крім того, коли двоє людей живуть разом, їхнє фінансове становище буває міцнішим, а це теж важливо.