Дослідники з Університету Манчестера встановили, що улюблений багатьма росіянами мед здатний регенерувати тканини організму. Крім того, його антимікробні властивості дозволяють використовувати цей натуральний продукт при лікуванні різних поранень.

Британські вчені провели метааналіз понад 250 досліджень за великий період 85 років. Він був необхідний для пошуку альтернативних джерел боротьби з бактеріями, які через безконтрольне використання людьми антибіотиків набувають все більшої резистентності.

Виявилося, що якщо ці ліки комбінувати з медом, то їхня сила значно збільшується. У меду виявили здатність не тільки уповільнювати поширення по тілу різного роду небезпечних грибкових та вірусних інфекцій, а й просто знищувати їх.

Але не слід просто додавати мед у звичайні пов’язки, які ми накладаємо на рани. У цьому випадку ефект буде зворотним, оскільки мед лише перешкодить надходженню в рани необхідних загоєння компонентів. Дослідники довели, що у меді є протимікробні агенти, а також компоненти, що сприяють регенерації. Саме за рахунок їх можна посилити вплив антибіотиків на бактерії.

Найближчим часом вченим необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як можна застосовувати цей популярний продукт максимально ефективно. На думку Всесвітньої організації охорони здоров’я, антибіотикорезистентність становить для здоров’я та життя людей не меншу загрозу, ніж тероризм.