Багато людей вважають за краще ігнорувати явні симптоми розвитку серйозних захворювань і звертаються до фахівців занадто пізно. Медики назвали 5 ознак, які краще не залишати без уваги.

Постійна спрага може говорити про підвищення рівня цукру в крові. В цьому випадку додаються свербіж, втома і прискорене сечовипускання, особливо вночі. Швидше за все, мова йде про розвиток цукрового діабету.

Кров в сечі може з’являтися через цистит, але іноді це може свідчити про розвиток пухлини, наприклад, сечового міхура, тому потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Ще однією важливою ознакою фахівці називають постійні синці, які виникають з незрозумілої причини і довго не проходять. Це може бути пов’язано з лейкозом або недоліком тромбоцитів. Досить часто гематоми виникають через надмірне захоплення антикоагулянтами. Проте, не варто нехтувати обстеженням.

Раптово з’явилася хрипота, яка довго не зникає, теж вимагає уваги, особливо у курців. Важливо звернутися до фахівця, щоб не допустити розвитку раку.

Нічна пітливість часто є ознакою менопаузи у жінок. Гіпергідроз може бути також симптомом нервово-психічних і соматичних захворювань. Якщо людина сильно потіє на тлі емоційних перевантажень, швидше за все, у неї є порушення вегетативної нервової системи. Пітливість, в тому числі нічна, може виникати при гіпертиреозі (гіперфункція щитовидної залози). Однак слід насторожитися, якщо вона супроводжується жаром довгий час.