З боку департаменту охорони здоров’я США пролунала заява про те, що миття сирої курки перед приготуванням може бути дуже небезпечним – це збільшує ризик зараження бактеріями і отруєнь.

Експерти звернулися до громадян США із закликом відмовитися від звички мити курку і індичку перед приготуванням. За словами фахівців, таке миття сприяє розмноженню бактерій на поверхнях кухні. Відповідне попередження розміщено на офіційному сайті уряду.

«Гаряча вода не здатна вбити сальмонелу, але при цьому разом з водою на кухонне начиння і посуд розприскуються шкідливі мікроорганізми, що підвищує ризик їх потрапляння в організм людини.

Згідно з даними, які представили медики, в 25% випадків в салатах людей, які мили птаха перед приготуванням, була виявлена сальмонела. Також сліди бактерій були зафіксовані на поверхні кухонних меблів і в спеціях.

Фахівці попереджають, що тільки тривала термообробка, при якій внутрішня температура продукту становитиме не менше 74 градусів Цельсія, є єдиним способом вбити шкідливі бактерії.

Крім того, щоб уникнути попадання бактерій з курки на сусідні поверхні, слід тримати сиру курятину якнайдалі від приготованих страв, а також ретельно мити руки і посуд.

Джерело: МедікФорум