Кожен шостий дорослий в світі ризикує отримати це захворювання. На щастя, навіть одна звичка з цього списку допомагає істотно знизити ризик хвороби Альцгеймера.

В період з 2000 по 2014 рік смертність від хвороби Альцгеймера злетіла на 89 відсотків і тепер кожен шостий дорослий ризикує померти від цього захворювання. З багатьма причинами хвороби Альцгеймера ми досі не можемо нічого зробити, але навіть всього одна звичка з наведеного нижче списку допоможе істотно знизити ризик розвитку хвороби. Ось п’ять корисних звичок, які дійсно допомагають зменшити ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера — дослідження підтверджують.

Займатися спортом

Регулярні фізичні навантаження помірної інтенсивності позитивно впливають не тільки на наше тіло, але й на мозок: дослідники з Університету штату Вісконсін довели, що регулярні спортивні навантаження допомагають підтримувати здоровий рівень метаболізму глюкози в мозку, функція, яка критично важлива для захисту від хвороби Альцгеймера. Тому в старшому віці особливо важливо вести активний спосіб життя — хоча б за допомогою щоденних прогулянок.

Спілкуватися

Будь-яке спілкування, в тому числі віртуальне, за допомогою соціальних мереж — це тренування нашого мозку і підтримання когнітивних здібностей. Деякі дослідження підтверджують, що активні соціальні зв’язки і регулярне спілкування допомагають знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 70%.

Правильно харчуватися

Не менш важливим, ніж фізичні навантаження, для здоров’я нашого мозку є правильне харчування: раціон, в якому багато фруктів, овочів, нежирного білка і складних вуглеводів, не тільки знижує ризик діабету, але і допомагає захистити мозок від хвороби Альцгеймера. Більш того, навіть невеликі зміни в раціоні — наприклад, додавання до щоденній дієті одній порції овочів або ягід — вже позитивно впливає на ризик розвитку захворювання.

Боротися зі стресом

Хронічний стрес підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера вдвічі — це науково підтверджений факт. Найкращим способом боротьби зі стресом, який не тільки зробить нас спокійніше, але і допоможе збільшити ті відділи нашого мозку, які відповідають за нашу пам’ять і когнітивні функції, дослідники вважають медитацію. Всього один п’ятихвилинний сеанс медитації в день допоможе знизити рівень стресу і істотно зменшити ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера.