Німецькі експерти розповіли, як безпечно приймати антибіотики. Зокрема, медики не рекомендують запивати дані ліки молоком.

«Щоб запобігти виникненню резистентності і, отже, неефективності антибіотиків, пацієнти можуть щось робити самі: приймати їх сумлінно і з приписом», – попередив віце-президент Федеральної лікарської палати Томас Бенкерт.

В даний час більшість інфекцій як і раніше успішно лікують антибіотиками, але небезпека полягає в кінцевій стійкості до них. Наприклад, ВООЗ зараз виступає за припинення їх використання в тваринництві.

Експерти з Німеччини вважають, що люди теж повинні робити все можливе, щоб зберегти ефективність цієї категорії ліків. Відповідальне поводження – це прийом таблеток з великою склянкою водопровідної води. Не кращим рішенням є молоко і газована вода через вміст в них кальцію, що знижує дієвість таблеток. Наступний крок – не утилізувати антибіотики через стічні води, так як активні інгредієнти надходять в навколишнє середовище, сприяючи виникненню резистентності в природі.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам

Ключові правила безпеки: антибіотики слід приймати лише за призначенням лікаря, ні про які відхилення в дозуванні та строк не може бути й мови, залишки ліків не можна самостійно використовувати пацієнтами при наступній інфекції, призначені фахівцем препарати одній людині не повинні передаватися іншим особам, утилізувати їх потрібно через побутові відходи, але не через туалет або раковину.

Варто взяти до уваги і те, що багато відповідних захворювань можна уникнути, якщо дотримуватися простих заходів. Наприклад, не лінуватися мити руки і робити щеплення від грипу в регулярному режимі.