Багато аспектів сучасного життя, такі як високий рівень стресу, недосипання, вживання оброблених продуктів можуть зашкодити мікробіому кишківника. Розлад травлення, підвищений потяг до солодкого, постійна втома іноді попереджають про те, що з головним органом довголіття не все гаразд.

Вчені з’ясували зв’язок між мікробіомом кишківника та довголіттям. Вважається, що нездоровий орган може призвести до проблем з імунною системою, серцем, мозком, шкірою та сприяти деяким захворюванням, які скорочують тривалість життя. Дізнатися про хворий кишківник можна за семи поширеними ознаками.

Розлад травлення

Систематичні здуття живота, метеоризм, запори, діарея та печія можуть бути ознаками хворого кишківника. У органу, який нормально функціонує, набагато рідше трапляються проблеми з переробкою їжі та видаленням відходів.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, які яблука краще їсти

Підвищений потяг до солодкого

Дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів та доданих цукрів може зменшити кількість корисних бактерій у кишківнику. Цей дисбаланс викликає підвищений потяг до солодкого, що може ще більше зашкодити органу довголіття. Високий вміст рафінованого цукру в раціоні пов’язане з посиленням запалення в організмі, а це може бути попередником низки захворювань і раку.

Ненавмисна зміна ваги

Набір або втрата ваги без внесення змін до раціону або фізичної активності також у деяких випадках говорить про те, що кишківник нездоровий. Це пов’язано з тим, що хворий орган може погіршити здатність організму засвоювати поживні речовини, регулювати рівень цукру в крові та накопичувати жир. Втрата ваги іноді викликана надмірним бактеріальним зростанням у тонкому кишківнику, тоді як збільшення ваги є причиною резистентності до інсуліну або бажанням переїсти через зниження всмоктування поживних речовин.

Читайте також:  Яблука покращують захист від ішемічної хвороби серця

Порушення сну чи постійна втома

Нездоровий кишківник може сприяти безсонню і, отже, призводити до хронічної втоми. Це пов’язано з тим, що більшість серотоніну, гормону, що впливає на настрій і сон, виробляється в кишківнику.

Шкірні захворювання

Шкірні захворювання, такі як екзема можуть бути пов’язані з пошкодженням кишківника. Запалення в органі, спричинене неправильним харчуванням або харчовою алергією, здатне викликати втрату певних білків в організмі, що, своєю чергою, може дратувати шкіру та викликати різні шкірні захворювання, пише Healthline.

Аутоімунні захворювання

Дослідники постійно знаходять нові докази впливу кишківника на імунну систему. Вважається, що хворий орган може посилити системне запалення та змінити правильне функціонування імунної системи. Це призводить до того, що організм починає атакувати сам себе, а не шкідливих “загарбників”.

Читайте також:  Названа проста корисна звичка для продовження життя