Відповідь на це питання дали вчені з Норвегії. Згідно з їх даними, представленим у виданні European Journal of Preventive Cardiology, курцям дійсно загрожує підвищений ризик розвитку миготливої аритмії – порушення серцевого ритму, що робить людину схильною до інфаркту та інсульту.

Вплив нікотину на серцеві передсердя стає однією з найпоширеніших причин аритмії, заявили вчені в публікації журналу. Дослідники вивчили результати 29 досліджень за участю понад 677 тисяч чоловік і в результаті констатували: між курінням і виникненням миготливої аритмії (фібриляції передсердь) існує прямий зв’язок.

«При викурюванні 5 сигарет в день імовірність появи миготливої аритмії зростає на 9%. При викурюванні 10 сигарет – зростає на 17%. Якщо людина викурює за день пачку сигарет, ризик дістати аритмію зростає на 32%», – констатували дослідники.

Читайте також:  Які соки корисні при різних хворобах

Миготлива аритмія, при якій серцевий ритм порушується у зв’язку з хаотичним скороченням окремих ділянок серцевого м’яза, що утворює стінки передсердь, яка є одним з найпоширеніших серцевих порушень. Особливо аритмія часто зустрічається у людей похилого віку, але також може виникати і в 20-30 років при ряді вроджених дефектів, а також на тлі надмірного вживання алкоголю.

Миготлива аритмія небезпечна застоєм крові та утворенням згустків в камерах серця. Якщо фрагменти цих згустків відриваються і з кров’ю потрапляють в коронарні судини, виникає інфаркт. При попаданні в сонну артерію – інсульт. За словами вчених, якщо дане порушення переходить у хронічну стадію, ризик смерті для людини збільшується до 2 разів.

Читайте також:  Інтервальне голодування не збільшує шансів скинути вагу

Джерело: МедікФорум