Ібупрофен – це повсякденне болезаспокійливе при різних болях, включаючи болі в спині, періодичні болі і зубний біль. Він належить до групи ліків, які називаються нестероїдними протизапальними засобами (НПЗП). Хоча прийом ібупрофену в малих дозах безпечний, схеми з високими дозами можуть збільшити ризик серцевого нападу, інсульту і високого кров’яного тиску, попереджає клініка Мейо (США).

На думку органів охорони здоров’я, ризик не залежить від серцевого захворювання, хоча ризик вище у тих, хто страждає серцевими захворюваннями. Посилання було підтверджено органом громадського здоров’я – Національним інститутом охорони здоров’я та передового досвіду (NICE).

“Є також суттєві докази, що підтверджують підвищений ризик серцево – судинних подій при застосуванні багатьох НПЗП”, – попереджає NICE.

Читайте також:  Мінерал, який може принести користь чоловікам старше 50 років

Він виділяє “ібупрофен у високих дозах” як один з основних факторів ризику.

У світлі потенційних ризиків, “слід використовувати найнижчу ефективну дозу протягом найкоротшого часу, необхідного для контролю симптомів”, – радить NICE.

«Потреба людини в полегшенні симптомів і реакції на лікування слід періодично переглядати».

Чим пояснюється ця асоціація?

НПЗП становлять небезпеку для серцево-судинної системи з двох основних причин.

Harvard Health пояснює: «По-перше, вони змінюють рівень речовин в крові, які підвищують ймовірність утворення тромбів».

Згусток крові може заблокувати звужену артерію в серці, викликаючи серцевий напад. По-друге, як пояснює Harvard Health, НПЗП змінюють кровотік в нирках, змушуючи організм утримувати більше солі і води.

Читайте також:  5 найгірших продуктів при діабеті

«Це викликає підвищення артеріального тиску, що також збільшує ризик інсульту”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News