На корисність картоплі для організму великий вплив робить спосіб приготування цього продукту, стверджують фахівці.

Чому картопля придбала сумну популярність продукту, що приводить до зайвої ваги? Тому що майже всім цей продукт подобається смаженим. Лікар Анатолій печінка заявив про те, що любителям смаженої картоплі краще не їсти покупну картоплю фрі, а готувати її самостійно. За словами експерта, не знаючи, скільки разів використовувалася олія, слід відмовитися від смаженої в ній страви. Лікар попередив: багаторазове готування в олії, яка не змінюється, може призвести до того, що «олія стане розсадником канцерогенних речовин».

Також експерт зазначив, що для приготування смаженої картоплі корисніше використовувати сало, а не рослинну олію. Фахівець пояснив, що кипляча олія в процесі смаження досягає температури 180 градусів. В олії від такого розжарювання утворюються канцерогени, і вона може стати токсичною для організму.

«При смаженні на салі канцерогенів утворюється менше», – повідомив лікар.

Він додав, що картоплю краще смажити без додавання гострих спецій і прянощів – їх любителям гострого краще додавати після смаження. Під час обсмажування речовини спецій можуть трансформуватися в небезпечні для внутрішніх органів з’єднання.

Картопля найкорисніша звареною, приготованою на пару або запеченою, зазначив лікар.

“Відварна і запечена картопля входить до складу дієти №5, розробленої спеціально для людей, які страждають захворюваннями жовчного міхура і печінки. При гострих формах гепатитів картоплю рекомендують вживати у складі овочевих супів, картопляного суфле і овочевих рагу», – порекомендував фахівець.

Раніше ми писали про те, які продукти здатні «вбити» серце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КАРТОПЛЯ: КОРИСНІ І ШКІДЛИВІ ВЛАСТИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДИНИ

ЧОМУ НЕ МОЖНА ЇСТИ ПРОРОСЛУ КАРТОПЛЮ