Імбир має низку корисних властивостей, але іноді його вживання небажане і навіть небезпечне, – попередила в інтерв’ю лікар-дієтолог Ірина Бережна.

Медик повідомила, що в деяких випадках імбир може давати небажані та потенційно шкідливі ефекти. За словами Бережної, імбир є багатим джерелом біологічно активних речовин і його не можна вважати продуктом для щоденного вживання. Навіть якщо для його використання немає протипоказань, потрібно уникати великих доз цієї спеції.

«Можна вживати при застудах, але, як правило, заварюється у чай у невеликій кількості. Разом із медом та обліпихою імбир може полегшувати першіння у горлі, але це не продукт для щоденного застосування», – наголосила Ірина Бережна.

Фахівець уточнила, що з небажаних ефектів, пов’язаних з використанням імбиру, можна виділити надмірне сечовипускання та надмірну стимуляцію апетиту. Крім того, у складі пряного кореня присутні речовини, здатні дратувати слизову оболонку шлунка та провокувати появу неприємних гастроентерологічних симптомів, властивих панкреатиту, холециститу, виразці.

«Людям, які мають будь-які запальні захворювання ШКТ, імбир потрібно вживати з величезною обережністю», – порадила лікарка.