Спільність характерів не є секретом щасливого шлюбу. Такого висновку дійшли американські вчені зі Стенфордського університету.

У багатьох експертів і простих людей існують власні пояснення того, чому якимось людям вдається прожити у щасливому шлюбі по 30-40 років і більше, а більшість розлучається протягом декількох років після виголошення шлюбних клятв.

Але найчастіше звучить стандартна версія про те, що подружжя не зійшлося характерами. До речі, це ще й найпопулярніше пояснення у РАГСах та судах під час розлучень. І ось вчені опитали 35 гетеросексуальних пар з Китаю, які перебувають у шлюбі не менше одного року.

Всі учасники цього опитування пройшли через серію тестів, що дозволяють визначити тип їхньої особистості та властивості характеру. Потім добровольців попросили самостійно визначити, наскільки вони задоволені сімейними стосунками. І виявилося, що збіг характерів чи типів особистості не гарантував максимально високу задоволеність сімейними відносинами. Іншими словами, люди, що сходилися характерами, зовсім не обов’язково були щасливі в шлюбі.

Основним секретом виявилася синхронність мозку. Сканування цього органу показало, що коли якимось подружжю показували пов’язані зі шлюбом та сім’єю відео, то у найбільш щасливих активізувалися одні й ті самі зони мозку. Тепер залишилося дізнатися, за що саме відповідають ці зони, і чи можна домогтися їхньої синхронізації якимось це чарівним способом, чи це чисте везіння, про що й каже статистика щасливих сімей.