Індійські лікарі розвінчали міф про необхідність дезінфекції ран медичним спиртом і перекисом водню. Фахівці рекомендують відмовитися від поширених процедур, оскільки вони уповільнюють загоєння шкірних покривів.

Як пояснив індійський професор Прадіп Шах, пропоновані фармацевтикою спиртовмісні склади можуть знищити здорові тканини і заблокувати процес відновлення. Подібні маніпуляції провокують свербіж, а також викликають набряк, біль і подразнення. Спиртові розчини рекомендується використовувати виключно для дезінфекції здорової шкіри перед уколом.

Аналогічними наслідками загрожує і застосування перекису водню, який також використовується для знезараження ран. Більш того, фахівці вважають, що ці засоби можуть спровокувати опік. Пошкоджені ділянки лікар радить промити теплою водою з милом за допомогою ватного тампона. Потім нанести антибактеріальну мазь і накласти або марлеву пов’язку, або стерильний бинт.

Також не рекомендується для знезараження використовувати олію, галун, куркуму та інші народні засоби, які тільки погіршують стан шкірного покриву.

Якщо рана глибока, а кровотеча настільки сильна, що зупинити її самостійно не вдається, потрібно негайно накласти фіксуючий джгут і звернутися в медустанову. Уповільнення може спровокувати сильну крововтрату і навіть летальний результат.