Підвищений холестерин в крові прийнято вважати несприятливим чинником для здоров’я, проте нове дослідження американських фахівців показало, що ця оцінка потребує перегляду. З’ясувалося, що підвищений холестерин може посприяти довголіттю людини.
 

Дослідники з університетів Техасу і Кентуккі виявили, що підвищений рівень холестерину в крові літніх людей корелює з більш довгою тривалістю життя. Зокрема, вченими були проаналізували дані 90-річних довгожителів, – виявилося, що у них в крові рівень холестерину був вищий від середніх показників холестерину звичайних людей, не схильних до довголіття.
 
У своєму дослідженні вчені розглянули зразки крові, взяті у більше 590 чоловік. У процесі цього вивчення медики прийшли до висновку, що зв’язок між рівнем холестерину і довголіттям може проявлятися і варіюватися залежно від «гри» гена АРОЕ, який присутній у всіх людей в того чи іншого різновиду. Так, наприклад, існує модифікація гена АРОЕ є4, а, крім неї, – модифікація АРОЕ е2. При цьому обидві варіації певним чином пов’язані з активністю білків, що впливають на рівень холестерину в крові.
 
Дослідники встановили, що модифікація гена АРОЕ є4 може сприяти розвитку захворювань, пов’язаних зі старінням – хвороби Альцгеймера, інсульту, ішемічної хвороби серця. Інша модифікація, АРОЕ е2, навпаки, знижує ризик розвитку цих небезпечних захворювань. За словами авторів роботи, відносини між геном APOE, холестерином і довголіттям є складними, і одне дослідження не дає відповіді на всі питання, що виникають у науки. Тим не менш, вчені говорять, що шкідливо призначати препарати для зниження рівня холестерину всім літнім людям, у яких він підвищений. Дослідники вважають, що активні дії, спрямовані на зниження холестерину, можуть грати безпосередню роль у смертності. На їхню думку, користь терапії, спрямованої на зниження холестерину, вимагає ретельної перевірки, особливо, щодо літніх людей, які є носіями гена ApoE e2. У таких людей як раз підвищений холестерин може бути запорукою міцного здоров’я і високої тривалості життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХОЛЕСТЕРИН

ХОЛЕСТЕРИН І АТЕРОСКЛЕРОЗ СУДИН

ЛІКИ ВІД ХОЛЕСТЕРИНУ