Зварений рис може стати джерелом токсичних речовин, якщо після приготування не забирається швидко в холодильник, – про це попередили медики з Іспанії. Доводи фахівців опублікувало видання La Vanguardia.

Зварений рис, що зберігався в умовах кімнатної температури навіть нетривалий час, може таїти небезпеку для організму, стверджують іспанські медики. За їх словами, його зерна містять спори бактерії Bacilius cereus, які перебувають у сплячому стані і пробуджуються від контакту з водою.

Процес готування не знищує їх повністю, тому в звареному рисі ці мікроорганізми продовжують залишатися активними і виділяти токсичні речовини. Вживання такого рису може стати причиною отруєння, супроводжуваного характерними ознаками – нудотою, порушенням стільця.

“Ніхто не прибирає приготований рис відразу в холодильник, і поки він остигає при кімнатній температурі, бактерії продовжують розмножуватися”, – попередили іспанські фахівці.

Експерти констатують, що небезпечні мікроби бояться холоду, тому зварений рис необхідно якомога швидше прибирати в холодильник. Але і там продукт не повинен зберігатися більше одного-двох днів.