Імовірність поширення “дельти” серед вакцинованих людей вище в порівнянні з іншими штамами коронавірусної інфекції нового типу. До такого висновку прийшли вчені з міжнародної групи.

Фахівці встановили, що у людей, інфікованих штамом «Дельта», після вакцинації на слизовій оболонці носа і горла присутньо більше вірусу в порівнянні з випадками зараження щеплених іншими варіаціями COVID–19.

Примітно, що до останнього часу вважалося, що отримали щеплення громадяни не становлять загрози для оточуючих, оскільки ймовірність передачі коронавірусу зводиться у них до мінімуму. Останні дослідження показали, що це не так. Навіть люди, котрі отримали дві дози медикаменту можуть бути передавачем інфекції, як і ті, хто не піддавався імунізації.

Читайте також:  Стан нігтів може говорити про серйозні захворювання

Отримані результати підтверджують дані Центру з профілактики та контролю захворювань. Фахівці в зв’язку з виявленою загрозою рекомендують при перших симптомах коронавірусу обов’язково проходити дослідження на наявність COVID–19. Вчені вважають, що розроблені вакцини не володіють необхідним ступенем захисту, зокрема від штаму «Дельта», який з’явився порівняно недавно.

Більш того, багато фахівців побоюються, що згодом коронавірус навчиться обходити захист, яку дає вакцинація. Тому так важливо дотримуватися всі рекомендовані медиками обмеження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News