Якщо вам здається, що похід в лазню або сауну – це нудно, то ви помиляєтеся. Звичайні парилки все частіше залишаються без уваги, коли люди вважають за краще кріо- або інфрачервону сауну. І даремно! Ось кілька фактів на користь лазні.

1. Замінює частину тренування

Дослідження показали, що 25-хвилинне відвідування сауни можна порівняти з легким тренуванням – наприклад, їздою на велосипеді. При знаходженні в теплій атмосфері тиск і пульс ростуть, а після виходу повертаються до норми.

2. Розслабляти

Якщо у вас стрес і не виходить розслабитися, сходіть в баню! Вона допомагає заспокоїти нервову систему, а при регулярному відвідуванні знижує ризик психічних розладів.

3. Знижує тиск

Ті, хто регулярно відвідують парилку, не так схильні до гіпертонії. Гаряче повітря стимулює роботу кровоносної системи і допомагає позбутися зайвої води.

4. Підвищує імунітет

Це особливо важливо в період хвороб — восени і навесні. 15-хвилинне відвідування посилює власний захист організму, якому доводиться протистояти новим температурним умовам.

5. Знижує ризик проблем з серцем

Не можна сказати, що сауна захистить від інфаркту або інших проблем з судинами, але допоможе підтримувати кровоносну систему в робочому стані.

6. Допомагає спілкуватися

Особливо якщо сходити в сауну з подругами! Та й незнайомі люди в розслаблюючій обстановці цілком можуть завести розмову і в перспективі подружитися.