Вживання в їжу йогурту з певним штамом пробіотика може захистити від змін в мікробіомі кишечника, пов’язаних з використанням антибіотиків.

Такий висновок був зроблений в новому рандомізованому клінічному випробуванні, проведеному вченими з Мерілендського університету.

Результати були представлені в журналі Nutrients. Дослідження показало, що йогурт, що містить пробіотик Bifidobacterium lactis (BB-12), краще плацебо підтримує мікробіом товстої кишки.

“Це відкриття дозволяє по-новому поглянути на захисні механізми пробіотика BB-12. Він може захищати від діареї, що провокується антибіотиками”, – розповідає співавтор дослідження доктор Клер Фрейзер.

В рамках дослідження вчені призначили здоровим добровольцям тижневий курс антибіотика. Частина учасників протягом тижня після цього щодня вживала йогурт з BB-12. Інша група протягом двох тижнів вживала йогурт без пробіотика.

Дослідники виявили, що рівні ацетату коротколанцюгових жирних кислот, корисного метаболіту, виробленого мікробіотою, були знижені у всіх суб’єктів після прийому антибіотика. Однак у групи, яка споживала йогурт з пробіотиком ці рівні повернулися до колишніх протягом місяця, чого не спостерігалося у другої групи.