Сам по собі стрес, на думку лікарів, не може привести до серцевого нападу. Але хронічний стрес супроводжує розвитку гіпертонії. А підвищений артеріальний тиск – один з важливих факторів, що провокують інфаркт міокарда.

Постійна тривога пов’язана з більш високим ризиком багатьох видів серцевих захворювань: ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності та порушень серцевого ритму, таких як тахікардія. Крім того, стрес може сприяти формуванню нездорових звичок, з якими людям важко впоратися. До них часто відносяться куріння сигарет, вживання великої кількості алкоголю і переїдання.

Раптовий стрес може безпосередньо викликати рідкісне захворювання, зване “синдром розбитого серця”. Про нього розповіла виданню Insider американський кардіолог Лорен Гілстрап. Кардіоміопатію тацукобо, названу на честь японської пастки для лову восьминогів, часто плутають з інфарктом.

Читайте також:  Офтальмолог розповів про чотири вітаміни для підтримки нормального зору

При цій хворобі спостерігаються біль у грудях і задишка. Кардіоміопатія виникає при сильному стресі, наприклад від раптової смерті коханої людини. “Люди думають, що у них серцевий напад. Але це не так», – пояснює Гілстрап. Серцевий напад виникає при закупорці артерії, що веде до серця. “Синдром розбитого серця” виникає, на думку деяких лікарів, через різке гормонального сплеску.

“Кардіоміопатія Такоцубо – явище, принципово відмінне від серцевого нападу. З артеріями все в порядку, кровопостачання в нормі, але раптово серце перестає скорочуватися”, – розповіла кардіолог. Виникає гостра серцева недостатність. Серце не працює ефективно протягом двох-чотирьох тижнів, однак у більшості пацієнтів функції серцевого м’яза повністю відновлюються в межах двох місяців. Ця хвороба зустрічається досить рідко: за оцінкою лікаря тільки 2% випадків серцевих нападів насправді виявляються «синдромом розбитого серця».

Читайте також:  Як часто можна їсти сосиски без ризику для здоров'я? Пояснює лікар-дієтолог

Зниження стресу і управління ним за допомогою уважності, фізичних вправ і хобі є важливою частиною загального стану здоров’я і може поліпшити здоров’я серця. Доктор Гілстрап закликає своїх пацієнтів реалістично поглянути на фактори стресу в своєму житті і скорегувати те, що вони можуть, не надто піклуючись про те, що знаходиться поза їх контролем.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News