Камені в нирках роблять людину схильною до загальних інфекцій з їх характерними ознаками (наприклад, лихоманкою). Також їх красномовною ознакою стає зміна в звичках сечовипускання.

Нирки вимивають з сечею небажані речовини, але буває так, що вони не розчиняються і формуються в кристали, камені. Застряючи в нирках, такі освіти починають загрожувати здоров’ю, оскільки негативно впливають на функції сечівника. Якщо камінь проникає в сечовід, закупорює його, виникає сильний біль.

Ось кілька ознак, які можуть вказувати на камені в нирках.

Змінилося якість сечі. Сеча може стати каламутною, набути неприємний запах – це знак токсинів і хімічних речовин, які скупчилися в організмі.

Читайте також:  Як визначити, що печінка пошкоджена алкоголем – ключові симптоми

Больові відчуття. Біль, що відчувається в статевих органах, паху, також в спині, може бути наслідком каменів у нирках. Вказують на проблему і болі в животі, раптові, гострі.

Ниркові коліки. Поряд з хворобливими відчуттями, які то проходять, то знову повертаються, можуть виникати нудота, сильне потовиділення. Нерідко це відбувається після фізичних навантажень, прийому великої кількості рідини або сечогінних препаратів.

Кров в сечі. Урина стає рожевою або червоною.

Дискомфортне сечовипускання. Часті позиви і біль під час сечовипускання є одним з поширених ознак каменів в нирках.

Нудота, блювота. Проблема нирок уповільнює виведення токсинів. Щоб позбутися від них, організм включає блювотний рефлекс.

Читайте також:  Лікар назвав 3 відчуття у ногах, які можуть сигналізувати про гіпертонію

Погіршення загального самопочуття. Ця ознака особливо характерна для запального процесу – пієлонефриту.

Озноб, висока температура. Можуть виникати при відходженні піску або каменю.

Чому виникають камені в нирках? Дане порушення можуть провокувати фактори харчування (вода поганої якості, одноманітний, збіднений вітамінами раціон), занадто жаркий клімат, прийом деяких ліків, вроджені аномалії сечової системи, нестача вітамінів А і Д, хронічні запальні захворювання сечовидільної системи, спадковість.