Імбир і часник мають репутацію чудових противірусних продуктів, але яка їх реальна користь в боротьбі з інфекціями? Своєю думкою з цього приводу поділилася лікар-дієтолог Наталія Григор’єва.

Оцінюючи цілющі властивості і реальну користь двох продуктів, лікар помітила, що властивість часнику ефективно боротися з вірусами було підтверджено науковими дослідженнями. Його речовина аліцин, як виявилося, стимулює синтез т-лімфоцитів – імунних клітин (Т-кілерів), здатних знищувати віруси, що проникають в організм.

Але кількість часнику, необхідне для захисту здоров’я, не може бути універсальним, це залежить від індивідуальних особливостей, стану травної системи. Григор’єва помітила, що в дослідженнях вчених використовувався не сам продукт, а його екстракт.

Читайте також:  6% жителів Європи страждають від депресії

“Зазвичай здоровій людині достатньо 1-2 зубчиків в день. Але людям, що страждають від гастриту, коліту, їсти часник не рекомендується, іноді протипоказано через вплив продукту на слизову оболонку”, – розповіла лікар.

Що стосується імбиру, його противірусні властивості не мають наукового підтвердження, уточнила медик.

“Вірусне захворювання може спровокувати підвищене утворення токсичних речовин, і для детоксикації імбир підійде. Але проти самого вірусу його активні речовини безсилі”, – наводить слова фахівця видання “Аргументи і факти”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News