У людей, які дотримуються дуже низькокалорійної дієти, підвищений ризик жовчнокам’яної хвороби. До такого висновку прийшли вчені з Каролінського інституту, Стокгольм, Швеція.

У ході дослідження вони спостерігали за 6640 людьми, які брали участь у річній програмі по схудненню. Учасників розділили на дві групи: одна протягом 3-х місяців кожні 6 з 10 днів дотримувалася екстремально низькокалорійної дієти (500 ккал). Калорійність раціону в другій групі склала 1200-1500 ккал. Подальші 9 місяців експерименту учасники дотримувалися раціонального харчування і виконували фізичні вправи. По закінченню експерименту учасники 1-ї групи втратили, в середньому, по 11 кг, а 2-й – по 8 кг. При цьому в 1-й групі зареєстровано 48 випадків жовчнокам’яної хвороби (проти 14 – у 2-й). У 38 випадках пацієнтам з 1-ї групи знадобилося проводити холецистектомію.

Вчені припускають, що швидке зниження ваги за допомогою екстремальних дієт впливає на спорожнення жовчного міхура і вміст солі і холестерину в жовчі, а це стимулює утворення каменів.