Чи можна пити каву? Як пов’язана зайва вага і тиск? Скільки води можна пити? Кардіолог Марія Боярінова розповіла, як повинні змінити свій спосіб життя люди, які страждають від гіпертонії.

Схуднення

«Особливо важливо схуднути тим, у кого ожиріння сформувалося за типом «яблуко». Цей тип ожиріння більше впливає на розвиток серцево-судинних захворювань, цукрового діабету. Вісцеральний жир гормонально активний і виробляє в кров речовини, що підвищують рівень тиску, холестерину, цукру». – розповідає кардіолог.

Калорії

Норма калорійності раціону для жінок 1800-2400, для чоловіків 2200-3000. Для того, щоб схуднути, необхідно скоротити ці цифри на 300-500 ккал – це головне в процесі схуднення.

Читайте також:  Мешканка Британії розкрила несподіваний секрет свого довголіття

Вода

«Треба розраховувати так, щоб взимку за добу випивати близько 1,8 л рідини, влітку — близько 2,3 літрів».

Особливо корисно випивати склянку води перед прийомом їжі.

Без ковбаси і напівфабрикатів

«Максимально на добу натрію в їжі має бути не більше 2 грамів (це 5 грамів солі). Щоб виконати цю норму, треба не тільки відмовитися від досолювання готових страв, але і від маринованих продуктів, солінь, квашеної капусти, копченої риби, консервів, ковбас, а також від напівфабрикатів і готових страв — невідомо, скільки солі туди поклали. Такі “рамки” можуть знизити тиск на 5-10 мм рт.ст».

Читайте також:  Лікар попереджає про ознаку на шиї, яка говорить про можливу гіпертонію

1 чашка кави в день

Кава підвищує тиск, проте в довгостроковій перспективі, може виявитися корисною. Головне, не перестаратися і обмежитися однією чашкою день, вважає петербурзький кардіолог.

Велосипед і фізичні навантаження

Щоб збільшити рухову активність, пересядьте на велосипед, і два рази в тиждень займайтеся силовими вправами.

«Пацієнтам з гіпертонією радять рухатися як мінімум півгодини в день (швидка ходьба, їзда на велосипеді, плавання). Тривалість і інтенсивність такої активності треба поступово нарощувати». – сказала Марія Баярінова.

Також кардіолог порадила контролювати стресові стани і відрегулювати свій сон. Все це дозволить знизити тиск природним чином, і не допускати його підвищення.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих

Джерело: LHealth.info