Знання ознак серцевого нападу може врятувати людині життя. Американський кардіолог Муїн Абдалла назвав симптоми цього небезпечного порушення в публікації Express.

Серцевий напад виникає, коли кровопостачання міокарда раптово блокується. В результаті нестачі крові і кисню може статися серйозне пошкодження серцевого м’яза, здатне виявитися смертельним для людини.

У той час як всім нам рекомендується продовжувати дотримуватися режиму домашньої ізоляції, дуже важливо вміти розпізнавати порушення здоров’я, що вимагають звернення за медичною допомогою. Серцевий Напад однозначно є одним з таких.

Кардіолог Муїн Абдалла, який очолює центр ішемічної хвороби серця в Клівлендській клініці, розповів, що в багатьох випадках серцеві напади виявляються раптовими. Але також вони можуть розвиватися поступово, проявляючись несильним болем, незначним дискомфортом.

Читайте також:  Хто найчастіше вмирає від інфаркту

Кардіолог назвав шість поширених ознак раннього попередження, на які він настійно рекомендує звертати увагу всім.

  • Тиск або стиснення в грудях (не біль).
  • Біль в руці, щелепі, шиї або спині.
  • Холодний піт.
  • Задишка.
  • Нудота.
  • Незвичайна втома.

«Будь-яка людина, молодий або старий, чоловік або жінка, може відчувати ці тонкі симптоми, хоча частіше вони все ж зустрічається у представниць жіночої статі», – зауважив лікар.

Що робити при підозрі на серцевий напад? Перш за все, викликати швидку допомогу. В очікуванні медиків людину слід посадити в зручній розслабленій позі, дати йому аспірин в дозуванні 300 мг (при відсутності алергії на препарат) – він допоможе розрідити кров і поліпшить кровопостачання серця.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Увага! Серцевий напад можна перенести, не помітивши цього, – особливо, при наявності діабету. Іноді такі “тихі інфаркти” видають нудота, задишка, непритомний стан.