Коронавірус сьогодні тема номер один, але в умовах пандемії можуть розвиватися і інші небезпечні захворювання, включаючи рак. Тому потрібно завжди звертати увагу на різні зміни в роботі організму.

Захворюваність на рак не зупинилося після появи коронавірусу, так що вміння розпізнавати симптоми пухлин як і раніше вкрай важливо. Про те, на які 5 змін в стані організму потрібно завжди звертати пильну увагу, розповіли фахівці Американського онкологічного товариства.

Незрозуміла втрата ваги. Більшість людей при захворюванні на рак в якийсь момент худнуть. Особливо часто це відбувається у випадках раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу, легенів. За словами онкологів з США, несподівана втрата ваги на 3 кілограми і більше може бути одним із сигналів онкологічного процесу.

Підвищена температура. Стан лихоманки є одним з основних маркерів коронавірусу, але також дуже часто її викликає рак, що впливає на імунну систему (наприклад, лейкоз, лімфома).

Втома. Викликана пухлиною, вона може бути незвичною для людини, не проходити після відпочинку. Подібною втомою часто супроводжуються лейкоз, рак товстої кишки, шлунка.

Біль. Як ранній симптом вона виникає при захворюванні на рак кісток, яєчка. Головний біль, яка не проходить після лікування, може бути симптомом пухлини головного мозку. Біль в спині – ознакою раку товстої кишки, прямої кишки, яєчника.

Зміни стану шкіри. З виникненням раку вчені пов’язують такі зміни:

  • потемніння шкіри,
  • поява жовтого відтінку,
  • почервоніння (еритема),
  • свербіж,
  • надмірний ріст волосся на різних ділянках шкіри.

Експерти констатують: хоча перераховані вище явища не завжди означають наявність саме раку, їх обов’язково потрібно обговорити з лікарем.