При розвитку серцевого захворювання початкові ознаки можуть бути неочевидними, через що люди пропускають необхідне їм обстеження.

Ті невеликі сигнали, які подає організм у разі хворого серця, нерідко ігноруються. Це дозволяє кардіозахворювання прогресувати, поки одного разу не виникне складніша проблема, якої можна було б уникнути, якби свого часу було помічено попереджувальні знаки.

Про те, що ознаки хворого серця бувають неспецифічними та неочевидними, розповів в інтерв’ю британський кардіолог Аміт Бахай. За словами лікаря, одним із сигналів того, що серце втрачає форму, є втома або задишка, що швидко виникає – людина відчуває їх при незначних фізичних навантаженнях.

«Доросла людина зі здоровим серцем має бути в змозі піднятися на два сходові прольоти пішки, не захекавшись. Нездатність зробити це може говорити про ішемічну хворобу серця, проблеми з серцевим клапаном чи аритмію», – заявив кардіолог виданню Express.

Також доктор Аміт Бахай порадив звертати увагу на такі явища, які можуть бути неочевидними ознаками хворого серця.

  • Запаморочення при швидкому вставанні.
  • Дискомфорт під час спроб нахилятися.
  • Почуття стиснення, здавлювання в грудях.
  • Біль, що виникає в шиї або у верхній частині руки зліва.
  • Неможливість легко стати з сидячого становища.
  • Набряклі ноги (особливо щиколотки і ступні).

Кардіолог закликав людей уважніше стежити за станом серця. Він підкреслив, що сьогодні серцевий м’яз у багатьох людей може постраждати через перенесений коронавірус.