Існує цілий ряд факторів, які призводять до прискорення старіння шкіри і зниження її еластичності.

Шкіра – це найбільший за площею людський орган, який захищає внутрішні частини тіла від агресивного зовнішнього впливу, активно бере участь в диханні, терморегуляції, обміні речовин і виконує безліч інших не менш потрібних функцій. А ще шкіра важлива з точки зору естетики. Гладка, пружна здорова шкіра безсумнівно додає привабливості її власникові.

Еластичність шкіри – одна з головних її характеристик. Еластична шкіра завжди виглядає молодою і доглянутою. Відповідно втрата пружності та еластичності відразу негативно позначається на нашому зовнішньому вигляді.

Що робить шкіру пружною?

Еластичність шкіри змінюється з віком. У людей старше 25 років у цьому органі, як і в усьому тілі, запускаються процеси старіння, які стають помітні неозброєним оком приблизно до 40 років.

Еластичність шкіри залежить від кількості колагену і еластину – спеціальних білків, які з віком починають менше вироблятися в клітинах шкіри. Крім того впливає на пружність шкіри і кількість рідини, що в ній знаходиться.

Защипніть шкіру в складку, а потім відпустіть. Якщо шкіра миттєво розправляється і складка зникає – ваша шкіра досить пружна і еластична. З віком здатність шкіри так блискавично розпрямлятися зникає. Але крім віку на стан шкіри впливає ще ряд факторів.

Читайте також:  КОРЕКЦІЯ РОЗЛАДІВ АУТИЧНОГО СПЕКТРА В ШВЕЙЦАРІЇ
Які фактори знижують еластичність шкіри?

Не останнє місце серед чинників, які обумовлюють час, коли шкіра втрачає свою еластичність, грають її генетичні особливості. Але крім генів, існує безліч інших причин, що викликають передчасне старіння шкіри.

До погіршення стану шкіри і втрати її пружності можуть привести також деякі зовнішні і внутрішні провокуючі фактори.

 • Надмірне перебування на сонці. Сонце здатне руйнувати еластинові волокна і привести до надмірної втрати клітинами шкіри води.
 • Неправильне харчування. Недостатнє надходження в організм речовин необхідних для нормального функціонування шкіри і нестача води сприяє погіршенню стану шкіри.
 • Втрата ваги. Різка втрата ваги може стати причиною, що ваша шкіра стане обвислою і зморшкуватою. Це відбувається тому, що шкіра не встигає відреагувати на різке зменшення обсягів тіла і запустити потрібні механізми корекції.
 • Хвороби. Цілий ряд хвороб здатні привести до різкого погіршення стану шкіри.
 • Куріння та інші шкідливі звички також негативно впливають на еластичність та інші характеристики шкіри.
Читайте також:  Особенности правильного похудения

Сприяють передчасному старінню шкіри проживання в екологічно несприятливих районах, хронічні стреси і перенапруження.

Хвороби і еластичність шкіри

Існує цілий ряд захворювань, при яких різко погіршується стан шкіри і завчасно втрачається її еластичність, до них відносяться:

 • Хвороби шлунково-кишкового тракту завжди «відбиваються» на шкірі. Еластичність шкіри особливо страждає при хворобах, що супроводжуються проносом.
 • Захворювання, пов’язані з гормональним фоном, наприклад, хвороби щитовидної залози, цукровий діабет.
 • Хвороби, при яких спостерігається сильне зневоднення організму, наприклад, холера.
 • Онкологічні захворювання.
 • Хронічні хвороби.
Допоможемо шкірі зберегти еластичність!

Хвороби, несприятливий зовнішній вплив і шкідливі звички здатні значно погіршити стан нашої шкіри. І тоді ми починаємо виглядати старше своїх років. Навряд чи знайдеться хтось, хто хотів би такого передчасного старіння. Щоб цього уникнути, необхідно піклуватися про стан шкіри. І зробити це зовсім не складно!

 • Стежимо за харчуванням. Харчування дуже важливе для нормальної роботи організму в цілому і стану шкіри зокрема. Щоб шкіра довше залишалася молодою і пружною, потрібно забезпечити її всім необхідним, а для цього треба раціонально харчуватися.
 • Вітаміни обов’язково! Вітаміни необхідні для підтримки стану шкіри в нормі. Їх ми можемо отримувати з їжею або приймати у вигляді таблеток. До вітамінів, що продовжують молодість шкіри, відносять А, Е, С, К і вітаміни групи В.
 • Достатньо рідини. Потрібно стежити, щоб організм не відчував зневоднення.
 • Косметичні засоби. Догляд за шкірою також допоможе довше зберегти її пружність і еластичність. Для цього підійдуть зволожуючі і живильні креми, маски, бальзами та інші засоби, що сприяють живленню, зволоженню і регенерації шкіри.
 • Масаж допомагає активізувати відновлювальні процеси в шкірі, підтягує її і робить більш пружною.
 • Фізична активність – це універсальний спосіб продовжити молодість організму працює і для клітин шкіри. Спортивні навантаження сприяють поліпшенню живлення і дихання шкіри і нормалізації обміну речовин, що важливо для збереження молодості шкіри.
Читайте також:  Особенности интимного омоложения с использованием лазера

Слідкуйте за станом шкіри, не дозволяйте їй «постаріти» завчасно!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВИЗНАЧАЄМО ТИП ШКІРИ

ВІКОВІ ПРОБЛЕМИ ШКІРИ