Поганий холестерин небезпечний тим, що він бере участь в утворенні атеросклеротичних бляшок, його високий рівень збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Поганий холестерин може відкладатися на стінках судин серця, головного мозку, нирок та інших важливих органів, через що виникають серйозні захворювання.

Лікар-кардіолог Ганна Солощенко у своєму Facebook розповіла, які продукти містять поганий холестерин і чим можна замінити їх у раціоні.

Перше, на що варто звернути увагу тим, хто хоче знизити рівень поганого холестерину, – жирне м’ясо в раціоні. Це свинина, баранина і жирні сорти яловичини. Їх споживання слід повністю виключити або хоча б скоротити. Під забороною всілякі м’ясні консерви, ковбаси, копченості та субпродукти – печінка, нирки, мізки. Зовсім відмовлятися від м’яса кардіолог не закликає. Перераховане вище можна замінити м’ясом птиці, кролика або нежирними сортами яловичини або телятини.

Читайте також:  П'ять причин, чому огірки не потрібно очищати від шкірки

Лікарка також радить переглянути споживання молочних продуктів на користь менш жирних. Наприклад, сметану слід купувати максимум 15% жирності, молоко – 2,6%, сир – не більше 5%. Жовті сири, які відносяться до жирних сортів, кардіолог радить їсти в зовсім невеликій кількості, а краще – зовсім виключити. Їм варто віддати перевагу нежирні сорти, до 20% жирності. До таких відноситься, наприклад, моцарелла. Правда, ними теж зловживати не слід – можна дозволити собі 50-100 грамів такого сиру не частіше двох разів на тиждень, рекомендує фахівець.

Кардіолог нагадала, що багато шкідливих насичених жирів міститься в яєчних жовтках, майонезі і вершковому маслі. Ці продуті вона теж рекомендує обмежити.

Читайте також:  Аспірин та інші серцеві ліки підвищують ризик інфаркту у спеку