Поганий холестерин небезпечний тим, що він бере участь в утворенні атеросклеротичних бляшок, його високий рівень збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Поганий холестерин може відкладатися на стінках судин серця, головного мозку, нирок та інших важливих органів, через що виникають серйозні захворювання.

Лікар-кардіолог Ганна Солощенко у своєму Facebook розповіла, які продукти містять поганий холестерин і чим можна замінити їх у раціоні.

Перше, на що варто звернути увагу тим, хто хоче знизити рівень поганого холестерину, – жирне м’ясо в раціоні. Це свинина, баранина і жирні сорти яловичини. Їх споживання слід повністю виключити або хоча б скоротити. Під забороною всілякі м’ясні консерви, ковбаси, копченості та субпродукти – печінка, нирки, мізки. Зовсім відмовлятися від м’яса кардіолог не закликає. Перераховане вище можна замінити м’ясом птиці, кролика або нежирними сортами яловичини або телятини.

Лікарка також радить переглянути споживання молочних продуктів на користь менш жирних. Наприклад, сметану слід купувати максимум 15% жирності, молоко – 2,6%, сир – не більше 5%. Жовті сири, які відносяться до жирних сортів, кардіолог радить їсти в зовсім невеликій кількості, а краще – зовсім виключити. Їм варто віддати перевагу нежирні сорти, до 20% жирності. До таких відноситься, наприклад, моцарелла. Правда, ними теж зловживати не слід – можна дозволити собі 50-100 грамів такого сиру не частіше двох разів на тиждень, рекомендує фахівець.

Кардіолог нагадала, що багато шкідливих насичених жирів міститься в яєчних жовтках, майонезі і вершковому маслі. Ці продуті вона теж рекомендує обмежити.